efg.png

Dětský masopust

 V pátek 9. února 2024 od 9.00 hodin na tradičním místě proběhl dětský masopust. Na pár prvních momemtek se můžete podívat zde.

 

Volno ředitele školy

Ředitel ZŠ a MŠ Jílovice oznamuje, že na pátek 23. února vyhlašuje z provozních důvodů volno ředitele školy pro celou základní školu. Provoz mateřské školy zůstává nezměněn!         Mgr. Jiří Havel, 30. ledna 2024

 

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2024/2025

Zápis pro následující školní rok se koná ve čtvrtek 4. dubna 2024 od 14.00 hodin v 2. patře základní školy. Moc se těšíme naše nové prvňáčky.

Co je dobré si přečíst před zápisem

Formuláře ke stažení

Ozdravný pobyt Nové Hutě

V pondělí 15. ledna 2024 jsme odjeli na Šumavu, kde v pravém zimním počasí strávíme několik dní naplněných lyžováním, pobytem venku v přírodě, učením a soutěžemi.

Každý den bude na těchto stránkách i krátká reportáž z pobytu, tak můžete sledovat, jak se vašim dětem daří.

 

Leden 2024

Ve středu 3. ledna jsme vykročili do nového roku 2024. Už v polovině měsíce nás čeká ozdravný pobyt na Šumavě, tak se máme hned na co těšit!

Úspěšný  nový rok všem!

                                                                       

Vánoční vystoupení a dětský adventní trh

V sobotu 2. prosince 2023 vystoupili naši předškoláci a žáci ze ZŠ v tradičním vánočním programu spojeném s rozsvícením vánočního stromu, tentokrát trochu netradičně v kulturním domě. Kalamitní stav způsobený obrovskými přívaly sněhu ovlivnil místo konání, ale ne nadšení našich vystupujících. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na jeho úspěšném průběhu!

 

Stávka zaměstnanců ve školství

Na pondělí 27. listopadu 2023 vyhlásil Českomoravský svaz pracovníků ve školství jednodenní výstražnou stávku. Naše škola se k této výzvě připojuje. (více najdete zde)

Třídní schůzky

V úterý 21. listopadu zveme všechny rodiče na třídní schůzky. Začínáme společnou částí v kmenových třídách v 15.30 hodin, pokud není domluveno jinak.

Drakiáda

 ŠD družina uspořádala ve středu 1. listopadu Drakiádu. 42 dětí, krásné počasí, mírný větřík...

Kroužky 2023

Se začátkem října spouštíme naše kroužky. Po zaevidování všech žáků otevíráme téměř kompletní nabídku. Pouze kroužek Sporťáci nenašel dostatečný počet zájemců. Kompletní rozpis najdete v záložce Kroužky.

Chování při mimořádných událostech

Pátek 29. září byl věnován bezpečnosti a chování v mimořádných situacích. Žáci si vyzkoušeli nepřímou masáž srdce, pomoc kamarádovi při úrazu, seznámili se s technikami ošetření úrazů, zopakovali si životně důležité činnosti při oznámení mimořádné události, vyzkoušeli si zrychlenou evakuaci školy a v neposlední řadě i různé úkoly v okolí školy. Děkujeme p. Denise Novákové z  Třeboně za podnětnou přednášku a praktický nácvik život zachraňujících úkonů. (foto)

 

Jílovický pidimaraton

Stalo se již dobrou tradicí, že v hned v září u nás ve škole proběhne Jílovický pidimaraton. Pozveme žáky z několika spřátelených malotřídních škol v okolí a uspořádáme soutěž v běhu. Letos soutěžilo 49 žáků z osmi škol. Přes všechny možné uzavírky a výluky v dopravě se k nám ve středu 20. září  dostavili  žáci ze Svatého Jana, Nedabyle, Vráta, Olešnice, Petříkova, Šindlových Dvorů a Mladého.

 Slavnosti plodů

Jsme moc rádi, že se tato tradiční podzimní akce konaná dne 26. září ve školní družině velmi povedla. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další setkání. Zde je pár fotografií.

 Zahájení školního roku

V pondělí 4. září jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Žáčci po zaslouženém prázdninovém odpočinku opět rozveselili posmutněnou školu. Obzvláště pak vítáme naše nové spolužáky v 1. třídě. Pár momentek z úvodního dne najdete zde.

  Pomůcky na školní rok 2023/2024

1. třída

2. - 5. ročník


 Vyšlo v celostátním tisku Učitelské noviny 14/2022 a 17/2022

UN 14UN 17


Českobudějovický deník 17. 4. 2022   zde