Ve středu dne 1. září 2021 začal nový školní rok. Naši prvňáčci se svými rodiči zahájili venku u školy. Sraz měli tudíž na zahradě nad kostelem. Zde proběhlo slavnostní přivítání a byly poskytnuty nezbytné informace pro rodiče. Poté se naši školáčci vydali se svou paní učitelkou do učebny.

Co se týká našich prvňáčků, veškeré učebnice, sešity a pomůcky poskytujeme zdarma. Na rodiče pak zbyla aktovka, penál, přezůvky, věci na tělesnou výchovu apod. Požadavky na vyšší ročníky najdete ZDE>> .

Na úterý 21. září 2021 jsme naplánovali úvodní setkání s rodiči žáčků 1. třídy. Začátek 16.00 hod v učebně našich nejmenších školáků. Vzhledem k velikosti třídy doporučujeme účast pouze jednoho zástupce z rodiny.

Žáci vyšších ročníků taktéž začali nový školní rok s úsměvem na rtech :-). Vstup do budovy školy je podmíněn nasazenou rouškou. Tu potom ve třídě mohou odložit (náhradní roušku a sáček na odložení také vezměte s sebou).  Více o testování a podmínkách naleznete ZDE>> .

Školní jídelna vaří plný počet obědů od 2. září. Případné odhlášky je nutno řešit individuálně s vedoucí školní jídelny. V případě nemoci žáka je možno do jídlonosičů odebrat oběd pouze první den žákovy absence.

Letos jsou otevřena 2 oddělení školní družiny, takže byla uspokojena veškerá poptávka i od žáků vyšších ročníků.

Školní družina začala fungovat počínaje 2. zářím. Školní autobus na trase Mladošovice - Jílovice a zpět jezdí taktéž od 2. září.

Upozorňujeme, že by měla být v letošním roce obnovena výuka plavání pro 3., 4. a 5. ročník. První lekce je v Borovanech naplánována na čtvrtek dne 7. 10. 2021. Nájem bazénu a výuku kvalifikovaným učitelem plavání platí škola, dopravu hradí rodiče.

Mgr. Jiří Havel, ředitel školy, 9. září 2021