ZŠ - Ozdravný pobyt Sušice - den druhý
Po klidné noci nás ráno vzbudilo opět slunce, modrá obloha a teplota už dost vysoká. Autobus do Velhartic přijel s menším zpožděním, ale na hrad jsme dorazili včas a stačili ochutnat řízky, které nám připravily na cestu paní kuchařky. Bílá paní, která provázela hradem, nestrašila, ale zajímavě informovala o historii. V hradní krčmě měli výbornou zmrzlinu, hernu a muzeum šumavských řemesel. Odpoledne nás čekali v muzeu minerálů nejen na prohlídku se zajímavým výkladem, ale i se "zlatou horečkou". Každý z nás obdržel zlatokopeckou pánvičku s voudou a hrstičkou písku z řeky Otavy. A pak následovala titěrná práce s hledáním mrňavých českých granátků, rutilů černých, silimanitů neboli kamínků pro štěstí a hlavně šupinek zlata. I když z nás nikdo nezbohatl byl to úžasný zážitek. Reportérka Stáňa Měchurová
Powered by Phoca Gallery