Rodičům

Na tomto místě jsou pravidelně zadávány úkoly pro domácí přípravu a podávány informace pro rodiče. Aktualizace probíhá každé pondělí, pokud není uvedeno jinak.

Při výuce používáme i volně přístupné či placené programy na internetu. Zde jsou momentálně dostupné odkazy pro naše žáky.

Český jazyk diktáty                                                               http://cestina.diktaty.cz/

Volně přístupné stránky pro školáky 1. st. ZŠ                https://skolakov.eu/ http://www.rysava.websnadno.cz/

Didakta, výukové programy pro školáky                             Didakta (pokyny k registraci)

E- učebnice Nová škola  a on-line vysílání pro 1. tř.        Nová škola (zde)

E - učebnice Alter (používáme na matematiku)               Alter (zde)

Další odkazy na weby, které je možno využít                  Nabídka (zde)

Doporučujeme také pravidelný pořad UčíTelka, který připravila veřejnoprávní televize na programu ČT2. Vysílá se každý pracovní den na programu ČT2 od 9.00 hodin po jednotlivých ročnících až do 12.00 hodin.

Děkujeme za odpovědi na krátký dotazník, kterým jsme vás oslovili předminulý týden. Jsme moc rádi, že stávající situaci zvládáte bez větších potíží. (Vzkaz ŘŠ rodičům)

Úkoly ze dne 6. dubna 2020

1. ročník hlavní předměty  - Úkoly 1. , 2. a 3.

Prvouka 1. ročník (zde)

Český jazyk a matematika

2. ročník 3. ročník 4.ročník 5. ročník Materiály Čj pro 4. tř.

Anglický jazyk 3. , 4. a 5.

Prvouka 2. ročník

Přírodověda a vlastivěda 4. roč

Přírodověda a vlastivěda 5. roč

Protože se blíží Velikonoce, mrkněte se do fotogalerie stránek naší školy. Máte tam něco pro inspiraci. Máte možnost se podívat i na krátkou ukázku.

Vzhledem k těmto se svátkům budou nové úkoly publikovány zde o den později - v úterý dne 14. dubna v odpoledních hodinách.

Pro případné konzultace můžete kontaktovat vyučující na těchto adresách:

Mgr. Jiří Havel                       reditel@zsjilovice.cz

Mgr. Gabriela Urbánková     ucitelka.urbankova@seznam.cz

Mgr. Dagmar Lošková          dasa.loskova@centrum.cz

Mgr. Marie Tláskalová          ucitelka.tlaskalova@seznam.cz

Zápis do základní školy pro školní rok 2020/2021.

(Oznámení) (Formuláře) (Co je dobré vědět před zápisem?)

Vážení rodiče,

sešity  pro 2. až 5. třídu budou ve školním roce 2019/2020 opět nakoupeny centrálně.  Děti je budou během školního roku dostávat průběžně dle potřeby. Kromě sešitů budou ale naši žáci ještě potřebovat další pomůcky:

a) základní vybavení - pera, tužky tvrdosti 1, 2 a 3, pravítko, trojúhelník, gumu, obaly na sešity a učebnice, kružítko, folii, krabičku na svačinu, ručník, přezůvky

b) věci na výtvarnou a pracovní výchovu - vodovky, malé temperové barvy, 3 štětce (č. 8 a č. 10 kulatý, č. 12 plochý), pastelky, voskovky, lepidlo, kelímek, hadřík, nůžky, zástěru a uzavíratelný kufřík, ve kterém budou mít tyto pomůcky uskladněny. Toto vše je nutno zakoupit.

c) oblečení a boty na tělesnou výchovu - boty se světlou podrážkou do tělocvičny, sportovní obuv venkovní, oblečení do tělocvičny i na ven, vše v prodyšném sáčku.

Čtvrtky a papíry na kopírování bude také objednávat škola a částka za nákupy rozpočítaná na 1 žáka bude upřesněna a vybírána společně  se sumou za sešity a pracovní sešity na začátku školního roku. Rodiče žáků 2. až 5. třídy budou totiž ještě hradit pracovní sešity na jednotlivé předměty. Oblečení a obuv na tělesnou výchovu či krabička na svačinu samozřejmě také nesmí chybět.

Prvňáčkům se budeme snažit dodat veškeré vybavení a sešity sami. Již první den dostanou vše podstatné. Taška, penál, obaly na sešity a učebnice, krabička na svačinu, přezůvky, cvičební oděv a obuv na ven i do tělocvičny, podepsaný ručník ale samozřejmě zůstává v režii rodiny.

V pátek 9. února 2018 jsme uspořádali Dětský masopust! Po společném vystoupení základní a mateřské školy následoval masopustní průvod napříč Jílovicemi. Vystoupení se dětem povedlo a děkujeme všem, kteří přispěli  našim žákům ať již věcným darem či finanční částkou. Přítomna byla i Jihočeská televize (více najdete na tomto odkaze http://www.jihoceskatelevize.cz/archiv/zpravy/1164.html ).